Розвиток навичок читання за допомогою кубиків Зайцева

Результативність методу М. Зайцева висока. Порівняно з традиційною методикою, діти значно швидше оволодівають читанням, не роблять помилок, очищають звуковимову.

У методиці Зайцева навчання читанню відбувається у звичній малюкові ігровій формі, за допомогою спеціальних кубиків. Кубики в методиці Зайцева відрізняються від використовуваних в інших навчальних програмах матеріалах тим, що на них зображені не просто букви або звичні склади, а особливі склади.

Склади – це певні поєднання голосних і приголосних, які найкраще сприймаються слухом і використовуються в людської мови більш гармонійно, ніж звичні склади. Складом може виступати навіть окрема згодна буква, якщо вона при цьому м’яка.

Що таке кубики Зайцева? Це систематизоване розміщення на кубиках усіх можливих в українській мові складів. Склад за Зайцевим як одиниця слова може складатися з однієї, двох, трьох¸ чотирьох і більше букв і тому має велику кількість моделей: я, є, і, а – 1 буква, один склад; ти, ви – 2 букви, 1 склад; вас, три – 3 букви, 2 склади. За методом М. Зайцева навчання відбувається не через звуки, а через склади. Головний принцип методу – усі кубики мають подаватися одночасно!

Перш, ніж розпочати навчати дітей читати за методикою М.О. Зайцева  потрібно ознайомитись з спеціалізованою літературою, необхідним дидактичним матеріалом (кубиками, таблицями, складовими картками).

Залишити відповідь