Звіт про проведення “Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності”

Згідно з наказом  по ЗДО №62 від 04.04.2019р. №16  у закладі дошкільної освіти було проведено «Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності дитини» з 15.04.2019р. по 19.04.2019р. Заходами були охоплені всі вихованці та робітники ЗДО . Використані різноманітні форми роботи: тематичні заняття, фізкультурно – оздоровчі  заходи, ігрова діяльність, розваги. Під час тижня безпеки діти мали змогу отримати  нові знання, закріпити їх  за допомогою  різноманітних дидактичних ігор  та наочності.

Вихователі планували освітню роботу, що охоплювала усі освітні лінії розвитку дошкільника , спрямували роботу на виявлення знань дітей про безпеку життєдіяльності, на формування свідомого розуміння цінностей власного здоров’я, відчуття  особистої та колективної безпеки, навчання способів власної поведінки в довкіллі, під час надзвичайних  ситуацій  природного та техногенного характеру. Тематичні дні дали змогу більш детально підійти до вирішення завдань щодо безпеки життєдіяльності дітей («Світ навколо нас», «Безпечна та небезпечна вулиця», «Предмети навколо нас», «Дитина серед людей», «Здоров’я дитини» ).

Педагоги всіх вікових груп оформили куточки «Безпека дорожнього руху», поповнили папки  – пересувки  по тематиці тижня знань з основ безпеки життєдіяльності .

В методичному кабінеті була організована виставка «На допомогу вихователям»: абетка безпеки; розробки конспектів занять, бесід з ОБЖД, дидактичні ігри, сюжетно-рольові ігри; дидактичний матеріал пожежної тематики, дорожнього руху; ілюстративний матеріал.

Проведена навчальна евакуація вихованців і працівників з приміщень навчального закладу з метою здійснення заходів, спрямованих на убезпечення закладів освіти від можливих терористичних посягань, збереження та здоров’я учасників освітнього процесу на випадок виникнення пожежі. Евакуація проводилася згідно схем, що вивішені на кожному поверсі. Після отримання сигналу про евакуацію вихователі в найкоротший строк вивели дітей безпечними евакуаційними шляхами з будівлі, ретельно перевіривши приміщення, щоб унеможливити перебування дітей у небезпечній зоні.

Потрібно зазначити, що такі змістовні заходи , які були проведені під час тижня знань з основ безпеки життєдіяльності дитини , в яких приймають участь діти, батьки, педагогічний  колектив та обслуговуючий  персонал  ЗДО , приносить велику користь для наших дітей.  Діти – це наше майбутнє, і ми, дорослі, маємо можливість навчити дітей  безпеці життєдіяльності , навчити розумінню того, що найважливіше для людини – це здоров’я та життя.

Вихователь – методист                                                     І.І. Дем’яненко