Тиждень знань з основ безпеки життєдіяльності

Звіт

про проведення “Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності”

в Черніговському навчальному закладі № 62 “Алеся”

Чернігівської міської  ради Чернігівської області

 

Турбота про життя і здоров’я дітей – це найважливіша праця вихователя. Від стану здоров’я, життєрадісності дітей залежить їхнє духовне життя. світогляд, розумовий розвиток, міцність знань, віра у свої сили”, – стверджував В.Сухомлинський.

На виконання наказу завідувача ДНЗ № 62 від 13.04.2017 р. № 87 “Про організацію тижня знань з основ безпеки життєдіяльності» з 24 – 28.04.17р в дошкільному закладі проведено “Тиждень знань безпеки життєдіяльності”.

Метою проведення було активізація і покращення роботи щодо попередження та травмування дітей від різного виду надзвичайних ситуацій, навчання їх правилам безпечної поведінки та прийняття вірних рішень, розширення знань оперативно-рятувальної служби та надання їм необхідних знань.

В рамках Тижня безпеки який проходив в дошкільному закладі з 24.04. по 28.04.2017 року, педагогами було організовано роботу з дошкільнятами за такими напрямами:

– формування знань про здоровий спосіб життя;

– правила дорожного руху;

– пожежної безпеки, електробезпеки та газу;

– правила безпечної поведінки в довкіллі та в екстремальних ситуаціях;

– сам удома.

Кожен день був присвячений окремій темі: «Дитина і природа», «Сам удома», «Пожежна безпека», «Здоров’я дитини », «Безпека довкілля»Всі ці теми реалізувались в кожній групі під час ранкових зустрічей, на заняттях, прогулянках та в другу половину дня.

Під час проведення “Тижня знань з основ безпеки життєдіяльності” було проведено :

Тематичні заняття:

«Мило і вода – мікробів гроза», «Ліки та хімічні речовини – не для гри, дитино», «Добре, коли ти здоровий», «Вогонь – це боляче та страшно, вогонь – це тепло і затишно», «У країні світлофорії»

Абетка безпеки, міні-бесіди:

«Для розваги і для гри сірники не бери», «Обережно кліщі», «Небезпечні рослини», «Прийшла гроза – тікай дітвора», «Коли киця любить, а коли сердиться», «З незнайомими людьми обережний будь».

Моделювання ситуацій:

«Якщо в квартирі пожежа», «До тебе прийшов незнайомець», «Один вдома».

Вікторини:

«Хай дитина знає кожна – жартувать з вогнем не можна», «З незнайомими людьми обережним будь завжди».

В кожній групі для батьків виставлені ширми:

«Безпека дорожнього руху», «Отруйні рослини», «Обережно вогонь».

Проведені тематичні консультації для батьків:

«Створення безпечного середовища для дитини», «Перша допомога при нещасних випадках», «Вчимо дітей буди обережними».

    • До дітей завітали: майор поліції охорони – Граб Олександр Михайлович; провідний психолог управління поліції охорони в Чернігівській області – Саченко Роман Сергійович; фахівець у зв’язках з громадкістю – Постол Ольга Леонідівна.
    • Медичною службою ДНЗ проведені заняття з персоналом дошкільного закладу і батьками по наданню першої долікарської допомоги постраждалим; з дошкільнятами – як правильно обробити рану;
    • Організована екскурсія до пожежної частини .

У дошкільному закладі  обладнані  та  поновлені  існуючі інформаційно-довідкові стенди та  куточки з питань безпеки життєдіяльності;

У дошкільному закладі створюються всі умови для зміцнення і збереження здоров’я дітей, формування навичок здорового способу життя, соціальних стосунків з ровесниками і дорослими, оволодіння кожною дитиною правилами дорожнього руху, поведінки вдома та на вулиці. Адже дуже важливо сформувати мотивацію до здорового способу життя. Ці знання та навички діти поповнюватимуть і вдосконалюватимуть протягом усього свого життя.

Вихователь – методист                                       І.І.Дем’яненко

Залишити відповідь