Екологічний тиждень «Збережемо Землю для життя»

В закладі дошкільної освіти № 62 «Алеся » з 23.04. по 27.04.18. пройшов екологічний тиждень.

Дошкільний вік характеризується підвищеною допитливістю в різних сферах, але діти виявляють особливий інтерес до природи. Тому екологічне виховання в дитячому саду займає важливе місце в розвитку пізнання навколишнього світу, вироблення гуманного ставлення до всього живого і формуванні усвідомленого поведінки у природному середовищі.

Метою проведення екологічного тижня є:

  • формування знань про природу, природні явища, рослинний і тваринний світ;
  • розвиток естетичних почуттів: любові, поваги, дбайливого ставлення до світу природи;
  • спонукання дітей бажання доглядати за природою і тваринами, берегти і зберігати природні багатства.

Вихователь СимоненкоТ.М. провела заняття «Таємниці повітря», де формувала уявлення про повітря, його властивості, значення для життя людей та інших живих організмів. За допомогою дослідів підводила до самостійних висновків. Виховувала дбайливе ставлення до довкілля.

Вихователь Січевська О.В. провела заняття «Вода та її властивості» познайомила дітей з властивостями води за допомогою дослідів, пояснила значення води в житті людей та інших живих організмів, прищеплювала бережливе ставлення до води.

Дуже цікавим пройшло заняття «Життя птахів» , вихватель Коваленко С.О. закріплювала та розширювала уявлення дітей про зміни в природі, про правила безпечної поведінки навесні, поглиблювала знання про птахів, які прилетіли , збагачувала зорові, тактильні й музичні враження дітей, виховувала бережне ставлення до природи.

Крім занять були проведені дидактичні ігри «Покажи правильно», «Хто береже воду?», «Так чи не так»; дидактичні вправи «Розкрути вітрячок», «Добре – погано»; бесіди «Що таке вітер?», «Що ми знаємо про воду?»; спостереження за вітром, за хмаринками, за птахами; подорож звесняною екологічною стежиною, слухали оповідання В. Сухомлинського «Смітник» та вірш Є.Гуцала «Без дороги ходить дощ».

Діти постійно доглядають за кімнатними квітами. Вони добре розуміють, що квіти – це не лише краса, а й можливість мати в кімнаті більше кисню.

У кожній групі обладнано « Куточок природи», який містить різні кімнатні рослини, альбоми і книги про природу, інструменти для догляду за рослинами, створено «Куточок дослідження», де з дітками вихователі проводять різні досліди.

Заповнення календаря природи – це ще одна справа повсякденної діяльності, яка поєднується зі спостереженнями. Вихователі разом з дітьми регулярно фіксують погоду і стан живої природи. Для кожного віку створено свій календар погоди. Старші дітки самі відмічають погоду використовуючи умовні позначки, а молодшим допомагає вихователь.

Виховання у дітей гуманного ставлення до природи у дошкільному навчальному закладі – це першочергове завдання. Але виконати це завдання без допомоги батьків украй складно. Тому вихователі груп  залучали батьків до створення, оновлення  клумб . Батьки групи № 6, 5, – активно відгукнулися і озенили свої клумби красивим квітами .

Останній день тижня – день творчості , де вихователі разом з дітками  виготовляли живі екологічні газети . Виховували бажання охороняти й примножувати все, чим багата рідна земля.

Такий зміст роботи екологічного виховання в нашому садочку «Алеся». Тут діти можуть перевірити на практиці свої здогадки та припущення про багатогранний світ природи, дізнатися багато нового та цікавого про оточуючий світ, вчаться милуватися красою рідного краю.

Екологічні газети :

This slideshow requires JavaScript.

Залишити відповідь